• Home »
  • O společnosti

O společnosti

Společnost byla založena Ing. Vladimírem Dufkem a paní Miroslavou Dufkovou v roce 1997. V začátcích své činnosti společnost především navázala na činnost zrušené příspěvkové organizace Správy lázeňských parků města Mariánské Lázně.

sídloHlavní činností společnosti tehdy byla údržba veřejné zeleně města. Společnost začala vyvíjet obchodní aktivity v oblasti maloobchodního prodeje, zejména v oboru zahradnických potřeb a přírodních produktů.

V kritickém období vývoje společnosti v roce 2003 se společníkem a jednatelem společnosti stal RNDr. Pavel Poc. Vývoj trhu si vynutil změnu obchodní strategie a rozšíření činnosti v oboru sadovnických realizací a změnu struktury maloobchodního prodeje. Zahradní a parková spol. s r.o. se stala významným dodavatelem sadovnických úprav s působností po celé ČR a obrat společnosti se do roku 2006 zdvojnásobil.

Nový společník a další rozvoj společnosti

partner SUASNa základě úspěšné spolupráce při realizaci golfového hřiště Golf Course Silvester se v roce 2006 společníkem Zahradní a parkové spol s r.o. stala Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. Vstup nového společníka umožnil zahájení práce na významnějších rozvojových záměrech společnosti.

V současnosti má naše společnost přes 30 stálých zaměstnanců, působí v celé České republice a svými středisky zajišťuje zahradnické služby v širokém rozsahu od sadovnické projekce po maloobchodní prodej zahradnických potřeb. Postupný rozvoj obchodní činnosti dal vzniknout středisku sadovnických realizací s působností po celé ČR i projekčnímu ateliéru sadovnické tvorby se širokým záběrem zpracovávané problematiky. V roce 2009 bylo založeno stavební středisko. V roce 2012 se naše společnost stala společníkem Zahradního centra  Mariánské Lázně Trima.

Společnost je zakládajícím členem Sdružení zahradních center CS, členem Okresní hospodářské komory Cheb a Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary.

Navigace

Partneři

Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR
Partner: Zahradní centra CS